Koszyk

Ogrodnictwo Flora4You

Początki działalności ogrodniczej sięgają 2006 r. Z początku Gospodarstwo Ogrodnicze było nastawione na produkcję miękkich owoców deserowych. Głównie truskawka i malina. W 2011 roku powstała firma usługowa Flora4You zajmująca się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów. Bardzo szybko aby sprostać oczekiwaniom klientów, firma rozszerzyła swoją działalność o montaż automatycznych systemów nawadniania, małą architekturę ogrodową, budowę tarasów, brukarstwo, a także montaż oświetlenia ogrodowego. Wykształcenie kierunkowe właścicieli Dominiki i Jacka Mąki(UR Kraków). Doświadczenie i stała współpraca z firmami z branży ogrodowej zaowocowała powstaniem wiosną 2017 roku Centrum Ogrodniczego Flora4You.

hortensja bukietowa w ogrodzie przydomowym który stworzyliśmy

Hortensja bukietowa ‚Lime Light’ w naszej ogrodowej realizacji z 2015 roku.

Ogrodnictwo – produkcja roślin ozdobnych

Jeszcze przed powstaniem centrum ogrodniczego w Krakowie, z uwagi na słabą dostępność roślin dobrej jakości. W szczególności bylin i traw ozdobnych. Rozpoczęliśmy ich produkcję na potrzeby naszych realizacji.
W ciągu dwóch sezonów udało się stworzyć magiczne miejsce na terenie starego ogrodu działkowego o powierzchni 1800m2. Skupiamy się głównie na produkcji bylin i roślin trawiastych. Dzięki oparciu produkcji na sprawdzonych certyfikowanych podłożach i nawozach długo działających hodujemy rośliny o bardzo dobrej jakości i zdrowotności.  
Obecne trendy ogrodnicze, nie tylko w ogrodach przydomowych ale i użyteczności publicznej stawiają przed rynkiem roślin ozdobnych nowe wyzwania. Statyczne ogrody z samymi iglakami i krzewami ozdobnymi szybko stały się ‚zbyt’ nudne. Obecnie wiele gatunków roślin i starych odmian przeżywa swój renesans, w tym róże i byliny. Trawy ozdobne są raczej nowością w naszych ogrodach, ale zyskują z roku na rok ogromną popularność.

szkółka_roślin_Kraków
Mała kolekcja naszych roślin przy parkingu centrum ogrodniczego